AKDO ŞUBELERİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

AKDO ŞUBELERİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

Bu haber 28 Eylül 2019 - 12:24 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

AKDO Dondurma tarafından düzenlenen olduğu aşure etkinliğinde, Esentepe ve Sanayi olmak üzere iki ayrı şubede vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Kahramanmaraş’ta dondurma ve pastane sektöründe marka olmuş firmalardan AKDO, Muharrem ayı münasebetiyle başlatmış olduğu aşure etkinliğini sürdürmeye devam ediyor. Her hafta farklı şubelerinde aşure dağıtımı yaparak Muharrem ayının feyzini ve bereketini yaşamaya ve yaşatmaya çalışan AKDO, Cuma namazı çıkışında Esentepe ve Sanayi olmak üzere iki ayrı şubede vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

AKDO Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Davarcıoğlu; “Bugün burada Muharrem ayının bizlere sunmuş olduğu feyzi, bereketi, paylaşmayı ve birlikteliği yaşıyoruz. Allah’a şükürler olsun bizlere bugünleri yaşattığı için. Esas amacımız Muharrem ayını idrak edip vatandaşlarımızla bir araya gelerek yediden yetmişe bizden sonra gelecek olan nesillerimize muharrem ayının önemini hatırlatmak. Özellikle Cuma namazı çıkışında aşure dağıtımı yapıyoruz ki, mübarek Cuma günü hem cami cemaati ile bir araya gelmek hem de vatandaşlarımızla yapmış olduğumuz aşureyi paylaşmak. Biz AKDO, ailesi olarak öncesinde yaptığımız gibi bundan sonra da aşure etkinliğimizi bu şekilde devam ettirerek her muharrem ayında vatandaşlarımızla bir araya gelerek birlikteliğimizin pekişmesine vesile olmaya çalışıyoruz” dedi.

Aşure yemek için sabırsızlanan vatandaşlar, AKDO Esentepe şube önünde kuyruğa girdi. Aşure kuyruğuna giren vatandaşlara Ahmet Davarcıoğlu, aşure kazanının başına geçerek kendi elleriyle bol bol aşure dağıttı. Aşure ikramının ardından Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel basın mensupları ile de bir araya gelip sohbet eden Davarcıoğlu; “Gazeteciliğin dışarıdan görüldüğü gibi öyle kolay bir meslek olmadığını, zor şartlar altında gazetecilik mesleğini sürdürdüklerini” söyleyerek, etkinliğe katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Aşure etkinliğine; Şaban Davarcıoğlu, Ahmet Davarcıoğlu, Mehmet Davarcıoğlu ve Ali Davarcıoğlu ailesi ile birlikte AKDO çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. (WWW.EDEAJANS.COM.TR)

 

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
oruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprak