ÖĞRENCİLER TARİHİ YERİNDE ÖĞRENİYOR « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLER TARİHİ YERİNDE ÖĞRENİYOR

Bu haber 22 Şubat 2019 - 0:17 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu Belediyesi, restorasyonunu tamamladığı tarihi konakları öğrencilerin ziyaretine açtı.

İl genelinde eğitim gören yaklaşık 100 kişilik öğrenci grubu, Mutfak Müzesi, Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi ve Üdürgücü Konağını ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Öğrencilerin tarihi ve kültürel değerlerini yerinde öğrenmesinin büyük öneme sahip olduğunu aktaran Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak tarihi ve kültürel değerlerimizi bir bir ortaya çıkarıyoruz. Ortaya çıkarmış olduğumuz bu eserleri gelecek nesillerimize de en doğru şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda okullarımız da konaklarımıza geziler düzenliyor. Bu gezilerde minik öğrenciler tarihi ve kültürel değerleri yerinde öğreniyorlar. Bu gibi çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz” dedi. (İHA)

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
oruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprakoruspu cocugu hakan ile toprak