ÂŞIK VEYSEL’İ TÜRKÜLERİYLE ANDILAR   « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

ÂŞIK VEYSEL’İ TÜRKÜLERİYLE ANDILAR  

Bu haber 24 Mart 2019 - 1:42 'de eklendi ve 324 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince Âşık Veysel’in vefatının 46. yıldönümünde anma programı düzenlendi. Programda bir grup görme engelli, Âşık Veysel’in türkülerini seslendirdi.

Yedi Güzel Adam Müzesi’nde yapılan programda, Türkiye Görme Engellileri Derneği Kahramanmaraş Şubesi’nden bir grup görme engelli, Aşık Veysel’in türkülerini seslendirdi. Bazı görme engelliler ise Aşık Veysel’in şiirlerini okudu.

Etkinlikte konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bekir Kılıç, asıl engelin beden de değil kalpte olan engel olduğunu söyledi. Belediye olarak engellilerin her zaman yanında olduklarını söyleyen Kılıç, “Büyükşehir Belediyesi olarak hem ozanlarımıza, hem tarihçilerimize, çok farklı bir pencere açarak sahip çıktık. Onlar için neler yapılabilir? Birçok projeye imza attık ve yine belediyemizin sağlık ve sosyal dairesi engelliler şubesi olarak Kahramanmaraş’ta birçok projeye bugüne kadar imza attık. Çünkü engelliler uzuvlarımızda değil kalbimizde olmalı. Sevgide engel olmamalı, bir birimize ulaşmakta engel olmamalıdır. İnşallah bizlerde belediye olarak bu noktada elimizden gelen tüm gayreti hep birlikte göstereceğiz” ifadelerini kullandı. İHA

 

0 0 votes
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop