BAHŞİŞLER ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NDEN « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

BAHŞİŞLER ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NDEN

Bu haber 09 Mayıs 2020 - 21:18 'de eklendi ve 1.986 kez görüntülendi.

Onikişubat Belediyesi, Covid-19 ile mücadele kapsamında Ramazan davulcuları ile ilgili alınan kararları kamuoyuyla paylaştı.

Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgenin ilgili maddesinde, (Ramazan davulcularının bahşiş toplamak adına evleri ziyaret, kapı zili çalmak gibi bulaş riski oluşturabilecek davranışları önleyebilmek için, alacakları bahşişlerin tek tek vatandaşlar/haneler yerine, toplu olarak yerel imkânlar ile sağlanması. Ramazan davulcularının tek tek vatandaşlardan/hanelerden bahşiş toplayarak faaliyet yürütmelerine izin verilmeyecektir) denilmektedir. Bu kapsamda Onikişubat ilçesi sınırlarındaki Ramazan davulcularının ücretleri, Onikişubat Belediyemiz tarafından karşılanacaktır.”

Vatandaşların bu bilgiye haiz olmaları için kamuoyuyla paylaşan Onikişubat Belediyesi açıklamasında, “Kesinlikle davulcuların bahşiş toplamaları, kapı kapı dolaşmaları İl Umumi Hıfzı Sıhha kararlarıyla yasaklanmıştır” bilgisi verildi. (WWW.EDEAJANS.COM.TR)

konya medyum

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop