KÜLTÜR EVİNDE İSMİ YAŞATILACAK   « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

KÜLTÜR EVİNDE İSMİ YAŞATILACAK  

Bu haber 03 Mart 2019 - 23:44 'de eklendi ve 415 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş  Onikişubat Belediyesi ‘Şehit Serkan Yılmaz Bilgi Kültür Evi ve Yüzme Havuzu’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.  

Saçaklızade Mahallesi’nde 6 katlı binadan oluşan bilgi ve kültür evi, spor faaliyetleri, yüzme havuzu, spor salonu, kütüphane ve sergi alanı gibi farklı bölümlerden oluşuyor.

Açılış öncesi konuşan Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek, belediyenin yatırımlarının devam edeceğini ve eğitime 51 milyon, spora 33 milyon lira yatırım yapıldığını kaydetti. Başkan Mahçiçek, şunları kaydetti:

“2014 yılında Onikişubat Belediyesi kurulduğunda hiçbir şeyi yoktu. Kurumsal altyapısını en hızlı şekilde kurarken, Onikişubat ilçesinin ihtiyaçlarını tespit ederek, çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 5 yıl sürecinde, yanında yurtları ile beraber imam hatip okulları inşa ettik. 65 kırsal mahalleye bilgi kültür evi ve yüzme havuzu yaptık. 7 adet kapalı yüzme havuzu inşa ettik. 312 adet park, 376 bin ton asfalt ve 8.4 milyon metre kare kilit parke çalışması yaptık. Onikişubat Belediyesi olarak sadece hizmet edelim, fiziki çalışmalar yapalım demedik. Bunun yanında Kahramanmaraşımızın ekonomisini global (dünya çapında, küresel) bir seviyeye getirmeyi hedefleyerek, insanlarımızın refah seviyesini yükseltmek amacıyla iş ve aş seviyesini daha iyi imkanlara taşımak için gayret gösteriyoruz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ile şehidin ailesi ve çok sayıda vatandaşın da katıldığı tören sonunda Saçaklızade Mahallesi Muhtarı Yalçın Gül, yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Hanefi Mahçiçek’e teşekkür plaketi sundu. İHA-EDEAJANS

0 0 votes
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop