ÇOCUKLAR TRAFİK POLİSİ OLDU   « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

ÇOCUKLAR TRAFİK POLİSİ OLDU  

Bu haber 19 Ağustos 2018 - 15:49 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde  “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası başlatıldı. Kampanya ile çocuklar da trafik polisi olarak sürücülere uyarıda bulundu.  

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Gaziantep, Adana, Kayseri cevre yolu uygulama noktalarında kampanya uygulamaya başlandı. Trafik Ekipleri tarafından sürücüler “Emniyet kemeri, hız, araç kullanırken cep telefonu kullanımı” konularında bilgilendirilirken, çocuklara da kırmızı düdük ve görev kartları dağıtıldı.

Çocuklara ailelerinin trafik hatalarını gördükleri an anne, baba ve akrabalarını uyarlamaları istendi. Ayrıca düdüğünü alıp görevini yapan, sosyal medya üzerinden kampanyaya katılım sağlayıp, Twitter üzerinden “hatalisurucuyekirmiziduduk” hashtagi ile fotoğraf gönderip en fazla beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edileceği belirtildi. Kurban bayramı süresince kampanyayla ilgili çalışmaların devam edeceği bildirildi. İHA

0 0 votes
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop