GÖRGEL’İN BELİRLENMESİ RAHATLATTI « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

GÖRGEL’İN BELİRLENMESİ RAHATLATTI

Bu haber 28 Ekim 2020 - 1:52 'de eklendi ve 1.034 kez görüntülendi.

Ve Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş camiası ile kamuoyunun sesine kulak vererek Av. Fırat Görgel’i il başkan adayı olarak belirledi. Hayırlı olsun.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nın 7 Kasım 2020 tarihinde yapılacak kongresi öncesinde başkan adayı olarak Av. Fırat Görgel’in belirlenmesi parti camiasında ve konuyu takip eden kamuoyu tarafından sevinçle karşılanarak olumlu bulundu.

Kahramanmaraş’taki temayülden sonra Ankara’ya çağrılan isimlerden Onikişubat eski ilçe başkanı Fırat Görgel, Onikişubat mevcut ilçe Başkanı Mücahit Kara, İl Başkan Yardımcıları Hakan Dereli ve Ender Umut Pabuçcu, dün akşam saatlerinde, Külliye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan huzurunda ter döktüler. Külliyedeki mülakattan sonra açıklanan isim, günlerdir beklenildiği gibi Av. Fırat Görgel oldu.

Görev süresini tamamlayan ve yeniden aday olmayan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, kongreye katılacak adayın belirlenmesinin ardından yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve değerlendirmeleri ile 7 Kasım 2020 Cumartesi Günü yapacak olduğumuz 7. Olağan İl Kongremizde İl Başkan Adayımız Sn. Fırat Görgel olarak belirlenmiştir. Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Kahramanmaraş için inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz.”

AVUKAT FIRAT GÖRGEL KİMDİR?

5 Haziran 1982’de Kahramanmaraş’ta doğan Fırat Görgel’in babası emekli öğretmen, annesi ise ev hanımıdır. İlk ve orta öğrenimimi Kahramanmaraş’ta bitiren Görgel, 2000’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmıştır. 2004’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Fırat Görgel, üniversite yıllarında öğrenci kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık yapmıştır.

Mezun olduktan hemen sonra Kahramanmaraş Barosu’nda stajına başlayan Görgel, 2005 yılının Aralık ayında stajını tamamlamıştır. 2006 yılından itibaren Kahramanmaraş’ta serbest avukatlık yapan Görgel’in, üç ortağından biri olduğu Egemen Hukuk Bürosu adında bir hukuk bürosu bulunmaktadır.

2004’te AK Parti üyesi olarak siyasete adım atan Fırat Görgel, 2006 yılından itibaren AK Parti Kahramanmaraş İl Gençlik Kollarında yönetim kurulu üyesi, yürütme kurulu üyesi olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2010 yılı aralık ayından 2014 yılı Mart ayına kadar AK Parti Kahramanmaraş İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yapan Görgel, 2014 Mart ayından 2015 Aralık ayına kadar AK Parti Kahramanmaraş il Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır. 2015 Aralık ayı itibariyle AK Parti Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanlığı görevine atanan Görgel, İlçe Başkanlığı’nın ardından 27 Ekim 2020 tarihinde Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kahramanmaraş İl Başkanı Adayı olarak belirlenmiştir. Evli olan Görgel’in 2 kız çocuğu vardır. Kendisini tebrik ediyor; muvaffakiyetler diliyoruz. (WWW.EDEAJANS.COM.TR)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop