İSMİ GENÇLİK MERKEZİ’NDE YAŞATILACAK « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

İSMİ GENÇLİK MERKEZİ’NDE YAŞATILACAK

Bu haber 19 Mart 2021 - 0:26 'de eklendi ve 323 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, geçen yılın Eylül ayında aramızdan ayrılan gazeteci Lütfi Yıkan’ın isminin Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi’nde yaşatılacağını söyledi.

Başkan Okay, gençlik merkezi fuaye salonunun isminin Lütfi Yıkan olarak değiştirildiğini ifade etti. Renkli kişiliğiyle basın camiasının sevilen isimlerinden olan Lütfi Yıkan, ani bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmişti. Lütfi Yıkan’ın adının yaşatılması için istisnasız takip ettiği Dulkadiroğlu Belediye meclisinde de gündem oluştu. Yapılan komisyon değerlendirmesi sonrasında Lütfi Yıkan’ın mesleğini de göz önünde bulundurularak Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi içerisinde yer alan fuaye salonuna isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yıkan’ı rahmetle andıklarını söyleyerek şunları kaydetti: “Gazeteci kardeşimiz Lütfi Yıkan şehrimizde sevilen ve sayılan bir gazeteciydi. Bizim belediye meclis toplantılarımıza da istisnasız katılırdı. Bu kardeşimizin isminin yaşatılması adına Dulkadiroğlu Gençlik Merkezimizin Fuaye salonunun isminin Lütfi Yıkan Fuaye salonu olarak değiştirilmesini kararlaştırdık. Merhum kardeşimizin isminin yaşatılması adına böyle bir adım attık. Kendisine yeniden Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin başı sağ olsun.” (WWW.EDEAJANS.COM.TR)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop