İŞTE KIŞA GİRERKEN YAVŞAN YAYLASI   « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

İŞTE KIŞA GİRERKEN YAVŞAN YAYLASI  

Bu haber 19 Kasım 2018 - 13:35 'de eklendi ve 248 kez görüntülendi.

Sonbahardan kış mevsimine geçilen Kahramanmaraş’ın doğal güzelliklerinden Yavşan Yaylası havadan drone ile görüntülendi.  

Onikişubat ilçesi Sır Baraj Gölü’nün güneyindeki yükseltiler üzerinde yer alan Yavşan Yaylası, zengin orman dokusu, kaynakları ve endemik bitkilerle çevrili doğal bir alan olarak biliniyor.

Kent merkezine 30 kilometre mesafede yer alan yaylanın yüksekliği bin 300 metreye ulaşırken, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin birbirine en çok yaklaştığı alanda yer alıyor. Yayla, doğal su kaynakları bakımından ülkenin zengin tabiat ormanlarının arasında bulunurken, kampçılık ve iklim çeşidi açısından kent ve bölge düzeyinde önemli noktada bulunuyor.

Bölgede, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından yapılan bilimsel çalışma neticesinde, 65 adet endemik bitki türü tespit edildi.

Değişik türde yabani bitki ve hayvanların bulunduğu sık ormanlık alan, sonbaharın sonunda havadan drone ile görüntülendi.

Bölgeye kent merkezinin yanı sıra çevre illerden de çok sayıda yerli turist gelerek, temiz hava alma imkânı buluyor. İHA

 

0 0 votes
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop