İTFAİYE DEFİLESİ TBMM’NİN DE GÜNDEMİNDE « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

İTFAİYE DEFİLESİ TBMM’NİN DE GÜNDEMİNDE

Bu haber 06 Kasım 2018 - 23:42 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı binasında yapılan mini etekli defile TBMM gündemine taşındı.    

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, defileyi ‘skandal’ olarak niteledi ve ‘’Belediye Başkanı itfaiye daire başkanını günah keçisi ilan edip görevden alarak bu skandaldan kurtulamaz. Elbistan’daki su zehirlenmesinde KASKİ müdürünü suçlamıştı şimdi ise itfaiye daire başkanını…Hiç bir kurumda amirin bilgisi olmadan böyle bir defile yapılamaz” dedi.

TBMM’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması istemiyle önerge de veren Öztunç, “Defile hangi amaçla düzenlemiştir? Mankenler nereden bulunmuş ve para ödenmiş midir? Defilenin masrafları nereden karşılanmıştır? Defileye davet edilen kamu görevlileri var mıdır? ” sorularını yöneltti.

ALİ ÖZTUNÇ HAREKETE GEÇTİ

Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren İtfaiye Daire Başkanlığı binasında yaşanan defile skandalı, kent sınırlarını aşarak Türkiye gündemine oturdu.

Kamuoyuna yansıyan görüntülerde bina içerisindeki itfaiye araçlarının önüne ‘turkuaz’ halının serildiği ve halı üzerinde mankenlerin sırasıyla yürüdüğü görülürken, sosyal medya platformlarında hızla yayılan bu görüntüler sonrası tepkiler de çığ gibi büyüdü. En çok kullanılan ifadeler ise “Defile düzenlemek itfaiyenin işi mi?”, ”‘Şehirde bir yangın çıksa ne olacak?” oldu.

“BURNUMUZA PİS KOKULAR GELİYOR”

Yaşanan skandal sonrası yaptığı açıklamada, “Bu gördükleriniz Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi itfaiyesinde defile yapan mankenler. Bir kaç gündür Yurt dışındaydım yeni geldim öğrendiğim ki bizim Belediye itfaiyesinde defile düzenlenmiş. Tam bir skandal. Konuya ilişkin yarın detaylı bir açıklama yapacağım. Ama Büyükşehir belediye başkanı itfaiye daire başkanını günah keçisi ilan ederek bu skandaldan kurtulamaz. Elbistan’dan su zehirlenmesinde KASKİ müdürünü suçlamıştı şimdi ise itfaiye daire başkanını… Hiç bir kurumda amirin bilgisi olmadan böyle bir defile yapılamaz. Burnumuza başka türlü pis kokular geliyor. Bu mankenlere ödemeyi kim yaptı, nerede konakladılar. İtfaiyede böyle bir defileye neden ihtiyaç duyuldu? Bu ve başka sorulara yanıt vermeleri lazım. Yarın da konuyu TBMM gündemine taşıyacağım” ifadelerini kullanan CHP’nin  ‘Atom Karınca’ lakaplı çalışkan ismi Ali Öztunç,  harekete geçerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yazılı olarak cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

BELEDİYEDE İŞLER BELEDİYE BAŞKANININ HABERİ OLMADAN MI YÜRÜMEKTE?

Önergede defile sonrası gelen tepkiler üzerine İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder’in görevden alındığı hatırlatmasında bulunan Öztunç’un, “Bu defileden nasıl olur da Büyükşehir Belediye Başkanının haberi olmaz? Belediyede işler Belediye Başkanının bilgisi olmadan mı yürümektedir?” ifadeleri dikkat çekti.

Öztunç’un önergesi aynen şu şekilde:

“Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nca düzenlenen defile, sosyal medyada yayılması üzerine gelen tepkiler üzerine İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder görevden alınmıştır.

Buna istinaden;

1-    Kahramanmaraş İtfaiye Daire Başkanlığı bu defileyi hangi amaçla düzenlemiştir?

2-    Bu defileden nasıl oluyor da Büyükşehir Belediye Başkanının haberi olmaz? Belediyede işler Belediye Başkanının bilgisi olmadan mı yürümektedir?

3-    Defileye katılan mankenler nereden gelmişlerdir? Bunlar Kahramanmaraş’ta hangi otelde konaklamışlardır? Bu mankenlere ödenen ücret ne kadardır? Bu defilenin toplam maliyeti ne kadar olmuştur? Defilenin masrafları nereden karşılanmıştır?

4-    Defileye davet edilen kamu görevlileri var mıdır? Var ise bunlar kimlerdir?” (HABER MERKEZİ)

 

0 0 votes
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop