KAHRAMANMARAŞ BAROSU’NA YENİ BAŞKAN « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

KAHRAMANMARAŞ BAROSU’NA YENİ BAŞKAN

Bu haber 14 Ekim 2018 - 20:53 'de eklendi ve 491 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş il genelindeki avukatların üyesi olduğu Baro’nun Genel Kurul toplantısı hafta sonu yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimde; 313 oy alan Burak Gül, Kahramanmaraş Barosu’nun yeni Başkanı oldu.

Kahramanmaraş Barosu’nun Olağan Genel Kurulu 13 Ekim Cumartesi günü Baro Başkanlığı toplantı salonunda konuşmalar ve faaliyet raporlarının okunmasıyla başladı.  Baro’nun 2 yılda bir yapılan olağan kurulunun ilk gün toplantısı 13 Ekim 2018 cumartesi günü Baro binası salonunda saat:10.00 yapıldı. 727 üyesi bulunan Baro’nun mevcut başkanı ve 2 dönemdir başkanlığını yapan Av. Vahit Bağcı yeniden aday olmadı. 14 Ekim 2018 Pazar günkü seçime ise aday olarak; Av. Sinan Ölker ile Av. M. Burak Gül katıldı.

İlk gün yapılan toplantıda konuşan Başkan adayı Av. Sinan Ölker şunları kaydetti: “Kahramanmaraş Barosu’nun sorunlarını tespit ve çözüme ulaştırma yolunda bir ekip kurduk. Baromuz sadece mesleki sorunlarımıza çözüm üretmeye çalışan bir meslek kuruluşu değildir. Baromuz vatandaşlarımızın da barosu olmalı, siyaset yapmamalı ama siyasetin takipçisi de olmaktan kaçınmamalıdır. Meslek içi eğitimin zorunlu hale getirilmesi, avukatlığın kalitesini yükseltecektir. Mesleğimize ve baromuza sahip çıkma, Baromuzu söz söyleme potansiyeline kavuşturma, adalet ve meslek sorunlarımıza çözüm üretebilme, şeffaf ve çoğulcu olabilme ümidiyle saygı ve sevgilerimi sunuyor; yeni dönemin baromuz ve hukuk adına hayırlı olmasını diliyorum.”

Diğer başkan adayı Av. M. Burak Gül ise şunları kaydetti: “Meslektaşlarımızın fikirlerini ve görüşlerini alarak istişare yaptık. Bu yaptığımız görüşmeler bizim için olumlu. Baromuz için, bundan sonrası için baromuzun sorun değil çözüm odaklı olabilmesi için neler yapmamız gerektiği konusunda projelerimizi geliştirme konusunda, çok olumlu fikirler tepkiler ve projelerimiz için katkılar aldık. Seçilmemiz halinde baromuzun çalışmaları ve yaptığı harcamalar konusunda mali denetimde şeffaflık olacağız. Adliyemiz içerisinde avukatlarımızın kullanımına mahsus bir teknoloji odası olacak bunun içinde; mevzuatlar yüklenmiş bilgi sayarlar ve yazıcılar olacak. Bu oda sadece avukatların kullanacağı oda olacak. Önceki baro seçimlerde istenmeden kırgınlıklar oldu ama bu seçim döneminde baro seçimini bir milat olarak kabul ediyorum. Kazanan kim olursa olsun neticede kazanan Kahramanmaraş Barosu olacak.

14 Ekim Pazar günü ise Başkanlık için seçim yapıldı. Mevcut Başkan Vahit Bağcı’nın tekrar aday olmadığı Baro’da Avukat Sinan Ölker ve Burak Gül Başkanlık için yarıştı. Sandık başına giden 633 avukattan 313’nün oyunu alan Av. Burak Gül, Kahramanmaraş Baro Başkanı seçildi. Diğer aday Av. Sinan Ölker 297 oy alırken 23 oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuçla Baro’nun yeni Başkanı Burak Gül oldu. Bu arada Baro’nun 10 asil, 10 yedek yönetim kurulu üyesi de belirlendi. (LÜTFİ YIKAN)

 

 

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop