KASİAD’IN YENİ BAŞKANI: UTLU « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

KASİAD’IN YENİ BAŞKANI: UTLU

Bu haber 28 Mart 2021 - 14:02 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) 13.Olağan Genel Kurul toplantısı 26 Mart 2021 Cuma günü kendi hizmet binasında yapıldı.

Genel Sekreter Ahmet Görgülü tarafından açılışı yapılan toplantının divan başkanlığına Mehmet Hanefi Öksüz, yazman üyeliklerine ise Ahmet Duran Balsuyu ile Medine Tanış getirildiler. Yönetim ve Denetim kurullarının ibra edilmesinden sonra seçimlere geçildi. Seçim sonucunda aşağıda isimleri yazılı üyeler dernek kurullarında göreve seçildiler.

YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER:

1- Mikail UTLU

2- Hikmet GÜMÜŞER

3- İsmail NOHUTLU

4- Sefa ÖNGEL

5- Burak Orhan ARİFİOĞLU

6- Mehmet Koray KANBUR

7- İsmail KURTUL

8- Medine TANIŞ

9- Merve ÇELEBİ

10- Ertuğrul KAZANCI

11- Halil KAÇMAZ

DANIŞMA KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER:

1- Mehmet Fethi ARİFİOĞLU

2- Ashabil TANRIVERDİ

3- Alişan ARIKAN

4- Atila KANBUR

5- Mahmut ARIKAN

DENETLEME KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER:

1- Mehmet Hanefi KÜÇÜK

2- Salim ZABUN

3- Sıddık CİĞER

DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER:

1- Sami KERVANCIOĞLU

2- Ali Ayhan DEMİR

3- Mehmet Kubilay DOĞAN

GENÇ KASİAD KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER:

1- İsmail DİNÇER

2- Oğuzhan GÜMÜŞER

3- Çağatay EMİRMAHMUTOĞLU

4- Osman ARIKAN

5- Mehmet Fatih DERTLİ

6- Emre SEZAL

7- Aykut BALCIOĞLU

8- Abdullah DEMİR

9- Ruşen TOPÇUOĞLU

10- Elvin ŞENEL

11- Hatice Zeynep EMİRMAHMUTOĞLU

12- Aziz Turhan NOHUTLU

13- Musa DOKUMACI

DERNEĞİN İSMİNDE REVİZYON

Gündemin 11.maddesinde; “Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği” olan ismin, toplumsal ve kurumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak amacı ile “Kahramanmaraş Sanayici ve İşinsanları Derneği” Kısa olarak “KASİAD” dır, şeklinde değiştirilmesi oybirliği kabul edildi.

Gündemin 11.maddesinin görüşülmesinden sonra söz alan yönetim kurulu başkanı Ali Arpasatan şöyle konuştu:

“Bugün, emanetinizi kardeşim Mikail Utlu’ ya teslim ediyorum. Hayırlı olması temennisi ile kendisine ve yönetimine başarılar dilerim. Birlik ve beraberlik şehrimiz için çok önemli bir olgu. Geçtiğimiz dönemlerde KASİAD olarak kentimizde birlik ve beraberlik için özel bir gayret sarf ettik. Ancak gelinen noktanın yetersiz olduğunu itiraf etmek istiyorum. Bu kültürün sadece KASİAD’ın değil, bu şehre bağlı tüm kurumların önceliği olması gerektiğini düşünüyorum. Hepimiz biliyoruz ki kentimiz zaman zaman birlikte hareket etme konusunda zaafiyetler yaşamaktadır. Nitekim bu durum, güçlü bir kent lobisi oluşturmamıza engel olmaktadır. Bürokrasi ve siyaset ile üst düzey iletişim kurmak, biz iş insanları için yeni işletmeler kurmak kadar önemlidir. Birçoğu KASİAD çatısı altında tanışan gençlerimize, bu konuda seslenmek istiyorum; Sizler, bunu yapabilecek kabiliyete ve donanıma sahipsiniz. Başarılı olacağınıza inancım tamdır. Daron Acemoğlu der ki; Geliri belli bir seviyeye yükseltmeden, kitlelerin zihinlerini Irk ve inanç odaklı siyasetten bağımsızlaştırmak mümkün görünmüyor. Gelirimiz düşük olmalı ki sürekli ırk ve inanç odaklı siyaset konuşuyoruz. Aslında üretimi de dolayısı ile geliri de arttıracak olan sizlersiniz. Ülkemizi, bu sığ siyasetten kurtaracak olan yine sizlersiniz. Bunun bilincinde olan bizler, yatırımlarımızı arttırmak istiyoruz fakat bazı zorluklarla da karşı karşıyayız. Son yıllarda yaşadığımız finansal istikrarsızlık, uzun vadeli finansman şansımızı elimizden almıştır.

Kurlar ve faizin birlikte yükselmesi, merkez bankamızın bağımsızlığını yitirmesinin acı bir sonucudur. Hukuk davalarının ortalama yedi yıl sürmesi ve nitelikli işgücü eksikliği motivasyonumuzu bozmaktadır. Tüm bunların sonucu olarak yatırımlarımız azalmış, işsizlik artmıştır. Dilerim, bizi yönetenler bu yapısal sorunlarımızı dikkate alır, eğitim, ekonomi ve hukuk konularında gerekli adımları atarlar. Sözlerimin sonunda, beni kararlarımda yalnız bırakmayan, hep desteğini hissettiğim başta yönetim kurullarıma, Tecrübesini benden esirgemeyen, genel sekreterim Ahmet Görgülü’ye, Her zaman güç aldığım danışma kuruluma, Denetleme kuruluma ve Disiplin kurulama çok teşekkür ederim. Tüm kuruma enerji veren Genç KASİAD kurulumuza ve değerli başkanına katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ederim. Yaptığımız faaliyetleri kamuoyuna duyuran yerel ve ulusal basın mensuplarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Görev sürem boyunca bilerek kimseyi kırmadım, bilmeden kırdıysam da affımı dilerim. Fiziki olarak ayrılsam da kalbim daima KASİAD’la birlikte atacaktır. Genel kurulumuza katılımınızdan dolayı, şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür eder, saygılar sunarım.”

YENİ BAŞKAN NELER SÖYLEDİ?

Yeni seçilen yönetim kurulu adına konuşan Mikail Utlu ise şunları kaydetti: “Sayın Divan, KASİAD Üyeleri, Yol Arkadaşlarım, Değerli Basın Mensupları, İki dönem onurla, şerefle yürütmüş olduğum, icra etmekten son derece keyif aldığım Yönetim Kurulu üyeliği görevime, sizlerin teveccühleriyle, Yönetim Kurulu Başkanlığı ile devam ediyor olacağım. Geçmiş dönemlere şöyle bir baktığımda, KASİAD olarak birçok alanda şehrimizin gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunduğumuzu, gönül rahatlığı ile ifade edebilirim. Ancak şehrimiz için gidecek daha çok yolumuzun olduğunu ve iyinin her zaman daha iyisinin olabileceğinin de farkındayım. Hepimizin malumu ve günceli olduğu üzere, global anlamda etkisini gösteren pandemi koşulları ve bu koşulların getirmiş olduğu, iş ve sosyal alanda kalıtsal değişiklikler, halihazırda var olan dinamik koşulları geri dönüşsüz bir şekilde evirmiştir. Değişimin hızı geometrik olarak artmış, Oyunun kuralları değil oyunun kendisi değişmiş, değişimi yönetmek her zamankinden daha zorlu ve kaçınılmaz hale gelmiştir. Tam da bu noktada uluslar düzeyinde kartların yeniden dağıtıldığı, güç dengelerinin yeniden belirlendiği, tehditlerle beraber ciddi fırsatlarında bulunduğunu görmekteyim. Bahsettiğim fırsatlardan en belirginleri:

 Tüm sektörlerde, ülkelerin kendi kendine yeterlilik kavramını sağlayacak şekilde sanayileşme politikalarının belirlenmesi

 Tedarik zincirlerinin yeniden tasarlandığı ve lojistik hatlarının yeniden çizildiği bu süreçte yolların

kesişim ülkesi Türkiye’nin bölgesel bir üretim ve bağlı olarak ihracat üssü olma potansiyeli bulunmasıdır. Ülkemiz için öngördüğüm fırsatların realize olması ancak şehirler bazında doğru politikalar üretilmesi ve bu politikaların yerli – milli kurum ve KASİAD gibi güçlü, inançlı, değerlerine bağlı, özverili ve gayretli sivil toplum kuruluşlarının varlığıyla mümkün olabilecektir. Özetle; şehir olarak ve ülke olarak, yeni konumumuzu kendimizin belirleyeceği bilinci ile hareket ettiğimizde ve yeterli çabayı gösterdiğimizde önümüzde herhangi bir engel bulunmamaktadır..

Bu anlamda; KASİAD olarak siz değerli çalışma arkadaşlarım adına şu sözleri vermek istiyorum:

 Milli ve manevi değerlerimizden ve etik ilkelerimizden asla taviz vermeyeceğiz.

 Memleketimizin ve ülkemizin menfaatleri için üzerimize düşen görevi titizlikle yerine getireceğiz.

 Değişime liderlik etme ana misyonumuz olacaktır.

Sözlerime burada son verirken; Genel kurulumuza katılımınızdan ve başta şahsım ve yönetim kurulumuza göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, dört dönemdir bayrağı hakkıyla taşıyan Sevgili Dostum Sayın Ali Arpasatan’a ve geçtiğimiz dönem benimde içinde bulunduğum YönetimKurulu üyelerimize, daha önce yönetimlerde görevalmış değerli büyüklerime, katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Yeni dönemde benimle birlikte görev alacak arkadaşlarıma, genç KASİAD üyelerimize başarı dileklerimi iletiyor ve saygılarımı sunuyorum.”  (WWW.EDEAJANS.COM.TR)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop