KERVAN’DAN SICAK SALEP İKRAMI  « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

KERVAN’DAN SICAK SALEP İKRAMI 

Bu haber 21 Aralık 2018 - 0:09 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta Kervan Pastaneleri, Ahır Dağı’ndan toplanan salepleri keçi sütüyle kazanlarda pişirerek vatandaşlara ikram etti. 

Salebin Kahramanmaraş’ta doğal olarak yetiştirildiğini belirten Kervan Pastaneleri ve Alpedo Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, salep içen insanın hastalıklardan korunduğunu söyledi.

Kervancıoğlu, keçi sütü ile dondurma yapımında kullanılan salebin kış mevsiminde ise yine keçi sütüyle sıcak olarak ikram edilebildiğini belirterek, “Kahramanmaraş biliyorsunuz dondurma kenti ama şu anda salep kentine döndük. Biliyorsunuz salepleri biz Ahır Dağı’ndan doğal olarak topluyoruz. Yani salebin aslı ve doğalı Kahramanmaraş’ta yetişiyor. Salep, sindirim sistemimizi rahatlatıp insanlara güç verir. Salebi içen insanın lezzet ve güven duygusu artar. Soğuk günlerde salep grip ve diğer hastalıkları engeller, kendinizi dinamik hissedersiniz” diye konuştu.

Her gün salep içtiğini söyleyen bir vatandaş ise, “Salebi içmek insana keyif verir, zinde tutar ve güzel tadı var ben her zaman salep içerim” dedi. İHA

 

 

0 0 votes
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop