KESİN KORUNACAK HASSAS YER: DÖNGEL  « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

KESİN KORUNACAK HASSAS YER: DÖNGEL 

Bu haber 29 Eylül 2020 - 0:54 'de eklendi ve 759 kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ statüsüne alınan bölgeleri açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ statüsüne alınan; Adana, Balıkesir, Gümüşhane, İstanbul, Kahramanmaraş ve Mersin’deki bazı bölgelerin isimlerini ve fotoğraflarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan bazı doğal sit alanlarının koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilen kararları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, resmi sosyal medya hesabından, “Adana Akyatan Lagünü, Balıkesir Taşlı Ada, Gümüşhane Santa Harabeleri, İstanbul Kamil Abduş Gölü ve Sakız Adası, Kahramanmaraş Döngel Mağarası, Mersin Göksu Deltası ve Tarsus Dalyanı, Cumhurbaşkanımızın Kararı ile Kesin Korunacak Hassas Alan ilan edildi” ifadeleriyle paylaştı.

Kahramanmaraş-Kayseri yolunun 40. km’sinde yer alan arkeoloji ve doğal sit alanı olarak tescil edilen Döngel Mağaraları, tarihten günümüze izler taşıyor. Hem doğal mesire alanı hem de tarih öncesi çağlara ait açık müze konumunda olan Döngel Mağaraları, ziyaretçilerin ilgi ve alakasını çekiyor. İHA-EDEAJANS

Windows 8.1 Satın Al

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop