KILAVUZLU BARAJI’NDA ÇEVRE KİRLİLİĞİ   « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

KILAVUZLU BARAJI’NDA ÇEVRE KİRLİLİĞİ  

Bu haber 31 Ağustos 2018 - 22:38 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta balık üreticileri, Kılavuzlu Barajı’na bırakan ölü balıklardan ve çevre kirliliğinden şikayetçi.  

Onikişubat ilçesi Kılavuzlu Mahallesi Kılavuzlu Barajı’na kimlik belirsiz kişi veya kilerlerce ölü balık bırakmış iddia ediliyor. Baraj gölüne bırakılan ölü balıklar vardı. Balık üreticileri tarafından bölgelere piknik için gelen insanlarında çevreyi ve suyu kirlettiklerini söyledi. Baraja bırakılan ölmüş balıklar açısından farklı noktalarda yağ tabakalarının da olduğu görüldü.

Ölü balıkların toprağa kireçlenip yerleştirildiği söylenen Taner Şeker, bakteri kaynağından balıkların canlı balıklara zararlı olduğunu söyledi.

Şeker, “Kim olursa olsun işçiler ölü balıkları belediyenin gösterdiği uygun bertaraf gerekiyor. Eğer gömülmesi gerekiyorsa mutlaka kireçlenip gömülmesi lazım. Sonuçta ölü balığın bakteri olduğu unutmamak lazım ve suya dökülen ölü balıklar sağlıklı balıklara da hastalık bulaştırabiliyor. Bu noktada herkesin bu konu üzerinde duyarlılık olması ”diye konuştu.

Kılavuzlu Barajı’nda alabalık üreticilerinden Ahmet Taş’ın çevre kirliliğinin gün geçtikçe arındıkını söyledi. Taş, “Biz burada çevre kirliliğinden dolayı muzdaribiz. Buralara gelen piknikçiler çevreye çöp atıyor ve onun yanında suya ölü balık bırakıyor. Çevre kirliliği gittikçe günden güne artıyor, balıklarda hastalık oluşturuyor ve balık ölümlerini artırıyor ”diye konuştu. İHA

 

0 0 votes
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop