KMBB GEÇEN 2 YILDA ‘GÜNGÖR’DÜ MÜ? (3) « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

KMBB GEÇEN 2 YILDA ‘GÜNGÖR’DÜ MÜ? (3)

Bu haber 25 Nisan 2021 - 1:39 'de eklendi ve 255 kez görüntülendi.

KMBB’de geçen 2 yılda neler yaşandı? Bürokrasiden siyasete transfer edilerek başkanlık koltuğuna oturtulan Hayrettin Güngör görevdeki ilk 2 yılında neler yaptı, neleri yapamadı, başarılı mı, başarısız mı?

Yazı dizimizin 3. bölümüne başlamadan önce gündemdeki bazı önemli konular hakkında birkaç kelam etmek istiyoruz.

Sonunda dost ve müttefikimiz (!) ABD ağzından baklayı çıkardı. Her yıl 24 Nisanlarda ülkemizin üzerinde Demoklesin kılıcı gibi sallandırdıkları bir konuda niyet ve görüşlerini skandal bir ifade ile ortaya koydular.

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, seçim çalışmalarında dile getirdiği gibi Anadolu’daki 1915 Ermeni olayları için ‘soykırım’ ifadesini mesajında kullandı. Buna şaşırdık mı; elbette hayır. Kabul ediyor muyuz; hayır. Ciddiye aldık mı; hayır. (Çünkü Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını çok iyi biliyoruz.)

Türkiye’yi soykırım yapmakla itham eden ABD’nin; Vietnam’da 4 milyon, Kore’de 3 milyon, Kamboçya ve Laos’da 1 milyon, Afganistan’da 1.5 milyon, Irak’ta 1 milyon, Hiroşima ve Nagazaki’de 350 bin, ayrıca 15 milyon Kızılderiliyi katlettiği çok iyi bilinmektedir. ABD önce kendine ve tarihine baksın. Türk tarihinin hiçbir döneminde soykırım yoktur.

Gelelim Ermenilere. ‘Millet-i Sadıka’ olarak yıllarca kardeşçe yaşadığı Anadolu’da emperyalist devletlerin kışkırtmalarına kanan Ermeniler, 1915 ila 1919 yılları arasında Maraş’ın da aralarında olduğu bazı bölgelerde binlerce müslümanı şehit etti. Özellikle Doğu’da tam bir Ermeni mezalimi yaşandı. Maraşımızın Süleymanlı bölgesindeki Kanlı Köprü’den birçok Müslümanı aşağıya atarak katleden Ermenilerin o zamanlar devlet kurma hayalleri de Türk’ün güçlü yumruğu altında ezildi.

1970’ler ve sonrasında ise ASALA ve JSAC gibi Ermeni terör örgütlerince 21 ülkede 100’den fazla suikast yapılarak 31’i diplomat ve onların aile mensupları olmak üzere 58 vatandaşımız şehit oldu. Kanlı saldırılarda 77 kişi de aramızdan ayrılırken, çok sayıda kişi de yaralandı.

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında denildiği gibi: Sözcükler tarihi değiştiremez. Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Tek dayanağı popülizm olan bu açıklamayı tümüyle reddediyoruz…Tarihi konularda hüküm vermeye ne hukuken ne ahlâken yetkisi bulunan ABD Başkanı’nın açıklamasının hiçbir değeri bulunmamaktadır.”

Dışardakileri biliyoruz da; içimizdekilere ne demeli. CHP ile İYİ Parti ve Saadet’ten oluşan Millet İttifakı, HDP’nin sözde soykırım açıklamasına sessiz kaldı.

Ulusal basına bu yönde ilk anda yansıyan haberler şöyle; “Ermenilerin 1915 yalanını savunarak Türkiye’yi soykırımla suçlayan HDP’nin bildirisine AK Parti ve MHP’den sert tepkiler yükselirken, seçimlere HDP ile gizli bir ittifakla giren liderler her ne hikmetse sessizliğe büründü. Türkiye’ye karşı alınan bu tavırlara sessiz kalan liderler, partilerinin tabanları tarafından eleştirildi….”

Öteden beri HDP aleyhindeki açıklamaları ile bilinen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ise twitter hesabından; ABD Başkanı Biden’in açıklamalarına kınama mesajı yayınlayan CHP, burunlarının dibindeki ortakları HDP Genel Merkezinin aşağılık açıklamalarına neden ses çıkarmıyorlar. Bu ne yaman çelişki Ali Öztunç paylaşımında bulundu.  Öztunç ise; “Bana laf söyleyeceğine bu fotoğrafa cevap ver. Sonra da Türkoğlu Kaymakamını neden sürdürdün onu açıkla. Beni daha fazla konuşturma.” cevabını verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un twitlerinde HDP’nin bildirisi hakkında hiçbir görüş belirtmemesi ise hayli dikkat çekti.

*****

Öte yandan; Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin Irak‘ın kuzeyinde yuvalanan PKK terör örgütüne yönelik Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları başarılı şekilde yürütülüyor. Yaz gelmeden terör örgütlerine ağır darbeler vuruldu. Türk Milleti olarak dualarımız kahraman güvenlik güçlerimizin başarılı olması ve terörün kökünü kazıması yönündedir. Türkiye düşmanları bu şekilde er ya da geç gereken cevapları alacaklardır.

*****

Yazı dizimizin bugünkü 3. bölümünde; “Kahramanmaraş’ta Milli Şef İsmet İnönü’nün izinden giden AK Partili siyasetçi kim? CHP’li İnönü paralardan ve pullardan Atatürk’ün fotoğraflarını kaldırtarak kendi fotoğraflarını koydurmuştu. Bakın AK Partili siyasetçi de ne yaptı…” sorusunun cevabını verecektik.

Ancak ülkemiz için çok önemli 2 konuya değindiğimiz için sorumuzun cevabını –hoşgörünüze sığınarak- diğer bölümde vermeye çalışacağız. ‘Mevzu bahis Vatansa gerisi teferruattır..’

(Ancak küçük bir ipucu verelim: Bu siyasetçinin adının baş harfi, alfabenin 10. harfi ile başlıyor. Soyadı mı? 10’dan biraz aşağıya inin, bulursunuz.)

Hakkınızı helal edin lütfen.

Hayırlı Ramazanlar.

Yeniden görüşmek üzere.

 

MUSTAFA NURİ ŞİRİN

e-mail: mnurisirin@gmail.com

 

 

 

 

 

3 2 votes
Article Rating
Mustafa Nuri ŞİRİN
Mustafa Nuri ŞİRİNmnurisirin@gmail.com
Ne olursak olalım, öncelikle doğru olalım. Eğri, kısa vadede kazanıyor gibi görünebilir. Bizler de ona bakarak imrenebiliriz. Ona bakıp imrenmeyelim ve ne olursa olsun, doğruluktan ayrılmayalım. Eğri, er ya da geç mutlaka (maddi-manevi) cezasını bulacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop