MHP: ŞUŞA İLE ‘KARDEŞ ŞEHİR’ OLALIM « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

MHP: ŞUŞA İLE ‘KARDEŞ ŞEHİR’ OLALIM

Bu haber 06 Şubat 2021 - 17:19 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Vahit Demiröz ile Alper Kahya, Belediye Meclis Başkanlığı’na, Azerbaycan’ın işgal altından kurtarılan Şuşa şehri ile ‘Kardeş şehir’ olması için dilekçe verdi.

Azerbaycan’ın Ermenistan’ın işgali altında bulunan Şuşa şehrinin Türk milleti için çok önemli bir olguyu ifade ettiğinin belirtildiği dilekçede şu cümlelere yer verildi:

“İki devlet tek millet olduğumuz Azerbaycanlı gardaşlarımızın toprağı olan Şuşa şehri 1992 yılında Ermeni işgaline uğramış ve Allah’ın izniyle 8 Kasım 2020 yılında Türk milleti damarlarında ki asil kanın gereğini yerine getirerek, Şuşa şehrini azat etmiştir. Böylece Türk’ün Turan yolunda ki hedefine bir adım daha yaklaşılmıştır. Sütçü İmam’ın, Aslan Toğuzata Bey’in Kahraman torunlarının yaşadığı Kahramanmaraş ile Azerbaycan ulusal marşının bestecisi Üzeyir Hacıbeyli’nin memleketi Şuşa’nın kardeş şehir olması için belediye meclisimizde karar alınması hususunda gereği arz olunur.” (WWW.EDEAJANS.COM.TR)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop