O BİR MARKA, O BİR MARAŞ EVLADIDIR « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

O BİR MARKA, O BİR MARAŞ EVLADIDIR

Bu haber 19 Temmuz 2020 - 14:48 'de eklendi ve 1.783 kez görüntülendi.

Kim ne derse desin; Kahramanmaraş siyasetinin yetiştirdiği önemli isimlerden birisidir Veysi Kaynak.

Kahramanmaraş’a Cumhuriyet tarihinin en yüksek siyasi makamını kazandıran isimdir Veysi Kaynak.

Son Başbakan Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirilip Kahramanmaraşlı hemşehrilerini gururlandıran bir isimdir Veysi Kaynak.

Yıllar önce Kahramanmaraş Belediyesi’nde Başkanvekili olarak görev yaparken temizlik hizmetlerini Türkiye’de ilk özelleştiren isimdir Veysi Kaynak.

3 Kasım 2002’de iktidara gelen AK Parti’nin Kahramanmaraş İl Başkanlığını yürürtürken 2003 yılında Türkiye’de ve dünyada ilk stat kongresini alnının akı ile gerçekleştiren isimdir Veysi Kaynak.

Şeyh Camii’nde görev yapan merhum İbrahim Yıldız hocanın ‘okuma’sında okurken kalfalığımızı yaptığı 70’li yıllardan bu yana tanımaktan ve samimi olmaktan gurur duyduğum bir isimdir Veysi Kaynak.

Hayatı hep ilklerle ve enlerle dolu olan bir siyasetçidir Veysi Kaynak.

“Siyaseten bitti, yok oldu. Bir daha görev alamaz” denildiği dönemlerde bile adeta küllerinden yeniden doğan bir isimdir Veysi Kaynak.

1987 yılında (sonradan kapatılan) Refah Partisi’nin (RP) Kahramanmaraş İl Sekreterliğini görevine getirilmesi ile başlayan siyasi yolculuğunu uzun soluklu olarak 33 yıldan bu yana sürdürmekte olan bir isimdir Veysi Kaynak.

Siyasi kariyerine; belediye meclis üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı, Bütçe Komisyon Başkanlığı, Belediye Başkanvekilliği, Belediye Başkanlığı, il başkanlığı, milletvekilliği, ilk Adalet Bakan Yardımcılığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini yazdıran isimdir Veysi Kaynak.

Milli Görüş davası içerisinde çok uzun yıllardır siyasi yol arkadaşlığı yaptığı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile geçen günlerde Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak atanıp yine hemşehrilerini gururlandıran bir isimdir Veysi Kaynak.

33 yıllık siyasi hayatında önüne çıkartılan o kadar engel ve ayağına takılan o kadar çelmeye rağmen sakin ve ılımlı kişiliğinden asla taviz vermeden, intikam hırsı ile hareket etmeden, siyasi polemiklere asla girmeden ve hizipçilik yapmadan maraton ve hizmet koşusuna devam eden birisidir Veysi Kaynak.

Geldiği her makam ve görevde memleketinin gelişimi adına taş üstüne taş koymuş ve koymaya devam eden, her fırsatta memleket evlatlarına sahip çıkan bir isimdir Veysi Kaynak. 

O bir markadır, o bir değerdir; o bir Kahramanmaraş evladıdır.

Yaptığı işleri böbürlenerek anlatıp başa kalkmayan ve “Biz sadece görevimizi yaptık” diyecek kadar mütevazı bir isimdir Veysi Kaynak.

Kahramanmaraş’ın son 33 yıldaki siyasi hafızasıdır Veysi Kaynak.

Kim ne derse desin O’nu (ciğerine kadar) ‘en en en iyi’ bilenlerden birisi de Sayın Cumhurbaşkanımızdır.

Ve kim ne derse desin, gündeme gelebilmek için çamur atmaya kalkışsın ama “Güneş balçıkla sıvanmaz.”

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana ise davul zurna bile azdır.

(Vee siyasi değerlerimize sahip çıkalım.)

Bir Romen atasözü ile yazımıza şimdilik noktayı koyalım: “Köpekler istedi diye atlar ölmez.”

Bizler O’ndan razıyız, inşallah Allah da razı olur.

Yeniden görüşmek üzere.

 

MUSTAFA NURİ ŞİRİN

mnurisirin@gmail.com

 

 

3.5 2 votes
Article Rating
Mustafa Nuri ŞİRİN
Mustafa Nuri ŞİRİNmnurisirin@gmail.com
Ne olursak olalım, öncelikle doğru olalım. Eğri, kısa vadede kazanıyor gibi görünebilir. Bizler de ona bakarak imrenebiliriz. Ona bakıp imrenmeyelim ve ne olursa olsun, doğruluktan ayrılmayalım. Eğri, er ya da geç mutlaka (maddi-manevi) cezasını bulacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
İsmet önder ışık
İsmet önder ışık
9 ay önce

Güzel bir yazı olmuş.değerlerimize sahip çıkalım.sayıları zaten çok az.

İsmet önder ışık
İsmet önder ışık
9 ay önce

Güzel bir yazı aynen katIlIyorum.

sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop