TÜRKOĞLU’NDA OSMAN BAŞKANA İLGİ YOĞUN « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

kayseri evden eve nakliyat

TÜRKOĞLU’NDA OSMAN BAŞKANA İLGİ YOĞUN

Bu haber 22 Şubat 2019 - 21:23 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.

AK Parti Türkoğlu Seçim Bürosu’nun açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Osman Başkan şehrinin sevdalısı, delisi bir belediye başkanı olarak Türkoğlu’na liyakatle hizmet etti beş yıl. Şimdi birinci dönem Osman başkanın çıraklık dönemiydi, şimdi kalfalık dönemine geçiyor. Üçüncü dönemi de İnşallah Osman başkanını ustalık dönemi olacak” dedi.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimine sayılı günler kala siyasetteki tansiyon her geçen gün yükselirken, AK Parti seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Seçim bölgesi Kahramanmaraş’ta çalışmalarını hız kesmeden sürdüren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal bir taraftan esnaf, bir taraftan STK ziyaretlerini sürdürürken, diğer taraftan da AK Parti Seçim Büroları’nın açılışına katılıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde AK Parti Dulkadiroğlu Seçim Bürosu’nun açılışını gerçekleştiren Ünal, bu kez ise Türkoğlu Belediye Başkanı ve aynı zamanda Cumhur İttifakı Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş tarafından açılan AK Parti Türkoğlu Seçim Bürosu’nun açılışına katıldı.

Türkoğlu halkının yoğun ilgi gösterdiği Ünal’a, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, eski Milli Eğitim Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Türk İslam Karakoç eşlik etti. Açılışta ilk olarak kürsüye AK Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Veli Ünlü geldi. Ünlü’nün ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici birer selamlama konuşması yaptı.

“31 MART’TA TÜRKOĞLU’NDA BİR DESTAN YAZILACAK”

Ardından yoğun tezahüratler eşliğinde kürsüye gelen Türkoğlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Osman Okumuş, geride bıraktığı beş yıllık süreçte yaptığı çalışmaları anlattı. Başkan Okumuş, “31 Mart’ı beklemeye gerek yok bugün 31 Mart akşamının habercisidir. 2014’te göreve geldiğimizde, Türkoğlu ilçesi Kahramanmaraş’ın gözde ilçelerinde biri olacak ve Kahramanmaraş’ın üçüncü metropol ilçelerinden biri olacak demiştik. Biz şu an 5 yıllık süreç içerisinde bunu başarmanın hazzını yaşıyoruz. Bu vesileyle alnımız ak, halkımız yanımızda, 31 Mart seçimlerinde Türkoğlu’nda bir destan yazılacak.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kahramanmaraş’ımızın Ankara’da ki sahibi Mahir Ünal’a, 5 yıl boyunca Türkoğlu’na vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. İlçemiz bir sanayi kentidir. Köylerimizden fabrikalara çalışmaya giden işçilerimiz Türkoğlu’na taşınıyordu ama şu an da köylerinde yaşıyorlar. Çünkü yollarımız sıcak asfalta kavuştu çamur deryalarından, çöp deryalarından kurtuldu. İlçemizde 500 dönüme yakın park çalışmamız oldu. Türkoğlu’muza at çiftliği ve okçuluk eğitim merkezine kadar yaptık ve bu vesileyle imalı deresinin ıslahını sağladık. 2014 seçimlerine 10 gün kala bu dere üzerinde köprü yoktu. Halkımız, seçime kadar bize köprü yapacaksınız yoksa size oy yok dediler. Biz de seçimde oy verin size 1 değil 8 tane köprü yapacağız dedik ve bugün Allah’a şükürler olsun 8 tane köprü var bu dere üzerinde. İlçemize, modern şehirlerde bulunan bisiklet yolları, trafiğe kapalı yürüyüş yolları gibi yollar yaptık” dedi.

“TÜRKOĞLU’NU 4’E, 5’E HEP BİRLİKTE KATLAYACAĞIZ”

“Bütün bunları gerçekleştirirken esas olan proje yapmak değildir icraata geçirmektir” diyen Okumuş, sözlerine şu şekilde devam etti, “Altyapıyı, kanalizasyonu, içme suyunu yaparken şehrin de kültürel değerlerini unutmayıp arttırmamız gerekiyordu. Üniversiteyle gerçekleştirmiş olduğumuz protokol ile 16 bin metrekare iki büyük binayı iş adamlarımızla birlikte yaparak öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Yüksekokul binamızda şu an 600 öğrenci eğitim görüyor önümüzdeki yıllarda ise 2 bin öğrenci Türkoğlu’na gelecek ve eğitim görecek. Lojistik merkezimiz de 1000, hastanemizde 150, organize sanayimizde 3 bin 500 tane işçi ceza evi kompleksinde ise 1500 memur istihdam ediliyor. Türkoğlu’nda işsizliğin kökünü kazıyacağız. Bizler 15 yıllık belediyeciliğin tecrübesi ile şehirleşmeye değer katarken halkımızın refahını ve ferahını da arttırmak için gayret ettik. Büyükşehir belediyesinde Hayrettin Güngör, Türkoğlu’nda Osman okumuş, Ankara’da Milletvekillerimiz ve Bakanımız Mahir Ünal olduğu müddetçe 5 yıl içerisinde Türkoğlu’nu 4’e, 5’e hep birlikte katlayacağız.”

“TÜRKOĞLU’NA HIZLI TREN GELECEK”

Cumhur İttifakı’nın bir gönül ittifakı olduğunu dile getiren Başkan Okumuş, “Kırgınlıkları, küslükleri bir tarafa bırakıp Cumhuriyet döneminden bu yana en büyük kalkınmayı sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte tekrar yürümemiz lazım. Milliyetçi Hareket Partisi’nin verdiği destek ile karşılık beklemeden bir gönül ittifakı oluştu. Ankara’da oluşan gönül ittifakını Türkoğlu’nun çatısı altında da oluşturmak için elimden, elimizden ne geliyorsa yapalım. Türkoğlu’na hızlı tren gelecek. Sayın Mahir Ünal’ın bir sözünü hatırlatmak isterim; eski hükümetler kara tren gibidir bizim hükümetimiz ise hızlı tren gibidir. 31 Mart öncesinde ev ev, köy köy dolaşıp bu kutlu yürüyüşümüzü daha fazla devam ettirmeliyiz. Bu seçimde, hem Türkoğlu’nda, hem Kahramanmaraş’ta hem de Cumhur İttifakında 2014 yılında almış olduğumuz oyların daha fazlasını alarak sizlerden sandıkları patlatmanızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

“OSMAN BAŞKAN KALFALIK DÖNEMİNE GEÇİYOR”

Ardından Türkoğlu halkına seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Osman Okumuş’tan övgüyle bahsederek, “Maşallah, ne güzel bir coşku, heyecan var sende Türkoğlu. Öncelikle üzerimdeki bir selamı sizlerle paylaşayım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hepinize selamları var değerli kardeşlerim. Bu coşkunuzdan dolayı, bu samimiyetinizden dolayı, mesele millet meselesi olduğu zaman gösterdiğiniz hassasiyet ve gayretten dolayı her birinizi muhabbet ve samimiyetle kucaklıyorum. Bir şehri, o şehrin evlatları ayağa kaldırır. O yüzden şehirler evlatlarına sahip çıkmalıdır. 2014-2019 arası Osman Okumuş kardeşim Allah için çok çalıştı. Bize hep projelerle geldi ve bu projeleri bizimle beraber takip etti. Ben Grup başkanvekiliyken bir bakardım ki Osman bey elinde dosyalarla gelmiş, talepleriyle. Ne yapardık, hemen ilgili bakanla, ilgili genel müdürle kim varsa görüşür, hemen o projenin hayata geçmesini sağlardı. Bakan oldum, bakanlığım döneminde de Osman bey elinde dosyası çıkar gelir. Avasım şenlikleri, 50 yataklı hastanemiz, şuanda bulunduğumuz meydan, yollar, her konuda bize projeyle geldi ve şehrinin sevdalısı, delisi bir belediye başkanı olarak Türkoğlu’na liyakatle hizmet etti beş yıl. Şimdi İnşallah birinci dönem Osman başkanın çıraklık dönemiydi, şimdi kalfalık dönemine geçiyor. Üçüncü dönemi de İnşallah Osman başkanını ustalık dönemi olacak. Yine Türkoğlu’nun evladı hem il başkanı olarak hem de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 2014-2019 yılları arasında Kahramanmaraş’a, Türkoğlu’na hizmet eden sayın Fatih Mehmet Erkoç’a da buradan teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“MAKAM VE MEVKİ YOK, SORUMLULUK VAR”

Sözlerinin devamında, “AK Parti’de makam ve mevki olmaz” diyen Ünal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “AK Partililer makam ve mevki delisi değildirler. AK Partililer millet ve memleket sevdalısıdırlar. AK Parti’de görev ve sorumluluk olur, nerede görev verilirse, orada görevimizi yaparız. O yüzden biz bir görevden ayrıldığımızda üzülmeyiz, bir görev verildiğinde de sevinmeyiz. Biz bize verilen görevi Allah için layıkıyla yerine getirmek için gayretle, çabayla çalışırız. Biz, Recep Tayyip Erdoğan’dan bunu gördük, AK Parti’nin değer ve ilkelerinin bunlar olduğunu gördük ve yaşadık. O yüzden biz her zaman, makam ve mevkiiyle değil, görev ve sorumlulukla durmak yok yola devam dedik. Biz 2002’de iktidara geldiğimizde bu ülkenin sorunları vardı. 1994 krizinin hatırlıyorsunuz değil mi? 1994’te bir şey oldu, İstanbul’da bir şey değişti, Türkiye’de her şey değişti. 1994’te Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İstanbul’da çöp vardı, çukur vardı, çamur vardı, susuzluk vardı, hava kirliliği vardı. Recep Tayyip Erdoğan ekonomik kriz olmuş, hükümet belediyelere para bile göndermiyorken bu sorunları nasıl çözdü? Milletiyle beraber çözdü. Milletle el ele, gönül gönüle verirseniz çözemeyeceğiniz hiçbir sorun yoktur. Yeter ki milletle beraber yolda yürüyün, yeter ki millete efendi olmaya değil, bu millete hizmetkar olmaya talip olun.”

“DÜŞMANLARIN GÖZÜNÜ ÇIKARTMAK İÇİN GÖNÜL BİRLİĞİ YAPACAĞIZ”

Cumhur İttifakı’nın önemini anlatan Ünal, diğer partilerin kurduğu ittifakın bir zillet ittifakı olduğunu belirterek, “O gece siyasi görüşünü bir kenara bırakan insanlar, kardeş oldular ve o gece Cumhur İttifakı doğdu. Cumhur İttifakı, AK Parti ile MHP’nin ittifakından ibaret değildir. Cumhur İttifakı bu millete, bu memlekete, bu ülkeye, bu bayrağa, istiklaline, istikbaline sevdalı herkesin ittifakıdır. Özgürlüğüne, bağımsızlığına, haysiyetine ve onuruna sahip çıkmayan insana zelil, yaptığı işe de zillet denir. İşte bunlara biz bu yüzden zillet ittifakı diyoruz. Devlet Bey’in zillet ittifakı demesi boşa değildir. Eğer bir insan ülkesinin, devletinin, bayrağının yanında durmuyor, ülkesini gidip yurt dışında şikayet ediyor, terör örgütüyle iş birliği içerisinde gidiyor, terör örgütünün uzantısını destekliyor, terörist cenazesine katılıyor, PYD’ye, PKK’ya ‘arkadaşlar’ diye hitap ediyorsa, bunun tek bir adı vardır, bu da zillettir. MHP ve AK Parti, Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan, Allah’ın izniyle, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Pazara kadar değil, mezara kadar…’ Neden? Çünkü, biz bu ülkenin bekası için, bayrağımızın dalgalanması için, Türkiye’ye göz dikmiş düşmanların, gözlerini çıkarmak için tabii ki iş birliği ve güç birliği yapacağız, gönül birliği yapacağız” şeklinde konuştu.

“BAY KEMAL, YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR”

Sözlerinin devamında ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Ünal, “Bay Kemal, yalancının mumu yatsıya kadar yanar” dedi. Ünal, “Geçen bir yalan söyledi. Yalan da değil iftira. Gerçi bunun iftiralarının, yalanlarının artık haddi hesabı da yok. Bir hanımefendi lokantalardan ve kasaplardan topladığı artık yemekleri kedilere ve köpeklere veriyor. Bunun görüntüsünü aldı ve dedi ki ‘İnsanlar çöpten yemek topluyor. Bay Kemal, yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Ertesi gün yalanın ortaya çıktı. Peki utanmadın mı? Kendi partisinin ne durumda olduğunu görüyorsunuz. Nasıl parti içi krizler yaşadıklarını görüyorsunuz. Bunların bu ülkeyi yönetmek gibi, iktidar olmak gibi bir dertleri de yok. Kendi krizlerini yönetemeyenler ülkeyi zaten yönetemezler. Öbür tarafta yedeğine aldığı, belediye meclis üyeliklerinde listeye koyduğu HDP. Kendi iradesini bırakmış, kendi siyaseti olmayan, Kandil’den gelen emirlerle, talimatlarla iş yapan bir siyasi uzantı. Bununla da iş birliği içerisinde. Bir tarafta da milliyetçi ve mukaddesatçı olduğunu söyleyen ama HDP ve CHP ile iş birliği yapmaktan en ufak bir rahatsızlık duymayan bir parti daha var” açıklamalarında bulundu. Protokol konuşmalarının ardından Türkoğlu Seçim Bürosu’nun açılışı gerçekleştirildi. Seçim Bürosu’nda vatandaşlarla sohbet eden Ünal, ardından ise esnaf ziyareti gerçekleştirdi.  (Kahramanmaraş Manşet Gazetesi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
malta escortizmit escortsirinevler escortümraniye escortizmir escortbeylikdüzü escortşişli escortmecidiyeköy escorttaksim escortfethiye escortşişli escortsirinevler escortbeylikduzu escortseks hikayelerialtyazı pornosutürkçe altyazili pornolartürkçe altyazılı poaltyazılı pornohdablaaltyazı pornosuhdablabodrum escortavcılar escorttyrone's unblocked games
haberlerface habertanis haberSon dakika haberlerKişinev rent a carantalya escortantalya travestikardeş pornohd pornoanne pornoporno porno izle