‘ŞANLI TARİHİMİZİN EMSALSİZ BİR ZAFERİ’ « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

‘ŞANLI TARİHİMİZİN EMSALSİZ BİR ZAFERİ’

Bu haber 30 Ağustos 2020 - 1:01 'de eklendi ve 1.128 kez görüntülendi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Mahçiçek mesajında; “Tarihimiz birçok şanlı mücadele ve zaferle dolu, şehitlerimizin kanıyla yazılmış bir tarihtir” diyerek şöyle devam etti:

“Bağımsızlığı için tarih boyunca mücadele etmiş bu necip millet, her türlü olumsuzluğu göğsündeki iman ve vatan sevgisiyle aşmış, bu yolda gösterdiği azim ve kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir.

98. yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımız; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal komutasında büyük bir gizlilikle yürütülmüş, 5 gün 5 gece devam eden Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde milletimizin zaferiyle sonuçlanmıştır. Neticesinde Yunan orduları İzmir’e kadar takip edilmiş; 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur.

Tarihimizi çok iyi bilmemiz ve nesillerimize aktarmamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük mücadeleler ve fedakârlıklarla kurulmuş, nice şehitler vermiş bir devlet. Geçmişte ne ile mücadele ediyorsak bugün de aynı oyunlar farklı şekillerde sahne alıyor. Ülkemizin ve devletimizin kıymetini bilelim, oynanan oyunlara müsamaha göstermeyelim.

Türkiye artık uluslararası alanda kendi gücünü kanıtlamış, bölgesinde söz sahibi olan güçlü bir ülke. Savunma sanayisiyle, ekonomisiyle, sağlıktan eğitime kadar her alanda güçlü duruşuyla yakın bir tarihte hak ettiği yerlere ulaşacağına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yılını en içten duygularla kutluyor; İstiklâl mücadelemizin önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” (WWW.EDEAJANS.COM.TR)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop