TEKNOLOJİ FUARI ‘MESSE’YE KATILDIK  « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

TEKNOLOJİ FUARI ‘MESSE’YE KATILDIK 

Bu haber 24 Nisan 2019 - 2:26 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO), KOSGEB ve Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) ortaklığı ile Hannover Messe Sanayi 2019 Fuarına katıldı.  

Endüstriyel otomasyon, dijital fabrika, araştırma ve teknoloji, enerji, sanayi tedarik ürünleri, bobin teknolojileri, mobilitec, endüstriyel greentec, yüzey teknolojileri, sürücü-otomasyon, comvac, rüzgar teknolojileri, santral teknolojisi alanlarında dünyanın ileri teknolojilerinin sergilendiği Hannover Messe 2019, Almanya’da gerçekleştirildi.

Fuara, farklı sektörlerden 11 Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası üyesi firma, KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şahin Balcıoğlu katıldı.

KATSO Başkanı Serdar Zabun, dünyanın teknolojik açıdan bambaşka bir noktaya gittiğini belirterek, “Artık konvansiyonel standartlarda üretim yapmak imkansız hale gelmiş durumda. Günümüzde üretim endüstrisinin yeni tanımı Endüstri 4.0 olarak adlandırılmakta. Bu yeni döneme paralel olarak Türkiye’nin endüstrileşmeyi ve kalkınmayı sağlamak için dünyadaki bu teknolojik gelişmeye ayak uydurması gerekiyor. Bu fuar ve benzeri platformlar sunduğu yenilikçi ürünlerle bu açıdan önemli bir katkı sağlıyor” dedi.

KATSO Başkan Vekili Şahin Balcıoğlu ise pek çok firmanın dünya pazarlarında etkin rol oynadığını ancak bunun çoğunlukla firmaların bireysel başarılarından kaynaklandığına dikkat çekerek, “Başarıların sanayinin geneline yayılabilmesi için kamu, üniversite ve girişimcilerin birlikte çalışması gerekmektedir. Tek çıkış yolumuz, yüksek teknolojik katma değerli ürünler üretmekten geçiyor. Bu ortamın oluşması da bizim en büyük temennimizdir. İleri teknoloji yaparak dünyaya satmalıyız. Sektördeki firmalarımızın Alman ve dünyanın birçok ülkesindeki firmalarla bir araya gelerek iş bağlantısı kurmalarını sağlamak açısından fuar gezimiz son derece faydalı geçmiştir” diye konuştu.

Oda olarak Kahramanmaraş dış ticaretini geliştirmek amacıyla yurt dışı fuar organizasyonlarına önem verdiklerini dile getiren Balcıoğlu, şunları kaydetti:

“Fuar ziyaretlerine katılan heyetimizde yer alan iş adamlarımızın ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmelerini Akdeniz İşletmeler ağı vasıtasıyla (Avrupa İşletmeler Ağı Akdeniz) sağlıyoruz. Yurt dışı iş bağlantılarının büyük kısmını fuarlar aracılığıyla sağlayan, Almanya’da düzenlenen büyük çaplı uluslararası fuarlara ayrı bir önem vermekteyiz. Oluşturulan bu işbirliği ortamında Kahramanmaraş ve Almanya arasındaki ticari ilişkileri daha da artıracağız.”  İHA

0 0 votes
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x
    sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop