ÖKSÜZ; “GELEN SİNYALLERİ DİKKATE ALIN” « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

ÖKSÜZ; “GELEN SİNYALLERİ DİKKATE ALIN”

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Nuri Öksüz, Halk Sağlığı Haftası nedeniyle vatandaşların sağlık taramalarından geçmesini istedi.  

Halk Sağlığı Haftası kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dulkadiroğlu İlçesi Ulu Camii meydanında stant açılarak vatandaşların sağlık taraması yapıldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Nuri Öksüz, tüm vatandaşların belirli zamanlarda sağlık taraması yaptırmalarını istedi. Hedeflerinin, insanların aile hekimlerinde CHECK-UP yapılmasını hızlandırmak olduğunu söylen Dr. Öksüz, kurulan standartlarda 1 gün içinde yaklaşık 700 kişinin sağlık taramasından geçtiğini söyledi. Öksüz, şunları kaydetti: “Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan CHECK-UP programları yapıyoruz. Stres ve hareketsiz yaşama bağlı olarak ve diğer beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak kanser, şeker gibi solunum sistemi hastalıkları artmaktadır. Enfeksiyon hastalıkları ise azalmaktadır. Hastalık yükü değişiyor ve bu yük değişirken şeker ve kanser hatalığına karşı önlem alıyoruz. Onun için bu hafta ve bundan sonra da vatandaşlarımızın tüm aile hekimlerine müracat etmesi konusunda çağrı yapıyoruz. Lütfen aile hekimlerine gitsinler orada çekilen bir grafik ve alınan bir tüp kan ile şeker hastalığı olup olmadığı veya başka farklı çeşit hastalığına yatkınlığı olup olmadığını öğrensinler. Vatandaşlarımız vücutlarından gelen sinyalleri dikkate alsınlar, sinyaller doğrultusunda aile hekimlerine başvursunlar ve tarama programından geçsinler. Burası 1 gün açık kalacak, sadece görsellik açısından açıldı ama 700 hasta başvuruda bulundu. Esas amacımız aile hekimlerinde CHECK-UP programını devam ettirmektir.” İHA
Bu Fotoğraf 3.922 kez görüntülenmiştir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

BU AY ÇOK OKUNANLAR

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop