YENİ VALİMİZ COŞKUN GÖREVE BAŞLADI   « EdeAjans I Kahramanmaraş'ın Haber Sitesi

SON DAKİKA

YENİ VALİMİZ COŞKUN GÖREVE BAŞLADI  

Bu haber 21 Haziran 2020 - 12:24 'de eklendi ve 1.126 kez görüntülendi.

Osmaniye Valiliğinden Kahramanmaraş Valiliğine atanan Ömer Faruk Coşkun görevine başladı.  

Kahramanmaraş Valisi olarak ilk görev gününde açıklama yapan Vali Coşkun, “Kahramanlar ve şairler diyarı Kahramanmaraş’ımıza Vali olarak hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşarken, bu onuru bizlere layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle Kahramanmaraş’a hizmet vereceğini söyleyen Vali Coşkun, “İlimizin başta yatırım potansiyeli olmak üzere sahip olduğu tüm zenginliklerini en iyi şekilde değerlendirmek, halkımızın refah, huzur, mutluluk ve güvenliğini pekiştirmek olacaktır. Bu hedeflere ulaşmak için mesai arkadaşlarımla birlikte üstün görev anlayışı içinde en doğru, akılcı, etkin ve verimli bir şekilde mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet etme azmi ve gayreti içinde olacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

Korona virüs salgınına da değinen Vali Ömer Faruk Coşkun, “Tüm dünyayı etkisi altına alan bir pandemi dönemi yaşıyoruz. Ülke olarak bu konuda çok büyük hassasiyet gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Sizlerden ricam lütfen maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda daha duyarlı olup tedbiri elden bırakmayalım” dedi.

Kendisinden önce görev yapan Valis Vahdettin Özkan’a da teşekkür eden Vali Coşkun, “Kahramanmaraş’ta görev yapmış tüm valilerimize yapmış oldukları hizmetler için şükranlarımı sunuyorum. Vefat etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyor” dedi.

ÖMER FARUK COŞKUN ÖZGEÇMİŞİ

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini İstanbul’da, orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Aynı yıl Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Bölümünde yüksek lisans yaptı.

1996-2007 yılları arasında sırasıyla, Kocaeli Kaymakam Adaylığı, Kırşehir-Akpınar, Tunceli-Mazgirt, Bitlis-Adilcevaz ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2009 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Mülkiye Başmüfettişliği görevini sürdürmekte iken 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Osmaniye Valisi olarak atandı.

Cumhurbaşkanlığının 09/06/2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararı ile Kahramanmaraş Valisi olarak atanmıştır.

Vali Ömer Faruk Coşkun evli ve 2 çocuk babasıdır. İHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

sex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shopsex shop